GenelGüncel HaberlerOkullar

Yüz yüze eğitim ve sınavlardaki karmaşa bitmiyor

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda karar verilecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla yüz yüze eğitim uygulamalarına ilişkin 81 ile gönderilen yazıyla, 1 Mart’tan itibaren 12. sınıflarda seyreltilmiş sınıf uygulamasıyla yüz yüze eğitime geçileceği, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında birinci dönem itibarıyla işletmelerde beceri eğitimine devam edenler ile ikinci dönem devam etmek isteyenlerin ise 15 Şubat’tan itibaren söz konusu eğitime devam etmelerinin sağlanacağı açıklanmıştı. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan yeni bir açıklama ile okulların açılması 2 Mart’a, yüz yüze sınavlar ise 8 Mart’ ertelendi.

Ancak, MEB’den yapılan yeni açıklama ile 2 Mart tarihinin de tüm iller için geçerli olmayacağı belirtiliyor.

“1 Mart’ta eğitim öğretime geçişi planlanan okullarda yüz yüze eğitim ve yapılacak sınavlara, 2 Mart’ta illerin salgın koşullarına göre başlanacak. “ifadelerine yer verilen açıklama sonrası öğretmenler, öğrenciler, veliler şaşkın.
Önceki günlerde Sağlık Bakanlığı tarafından  “İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı Haritası” paylaşılmıştı. Bugün (1 Mart) yapılacak Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda ise durum yeniden değerlendirilecek, valilik il hıfzıssıhha kurullarınca ‘yerinde karar’ uygulamasına bağlı olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam edilecek.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu