GenelGüncel Haberlerİlk ÖğretimÖğretmenlerOkul ÖncesiOkullarOrta ÖğretimÖzel Eğitim

Yüz yüze eğitim başlayacak mı?

Sağlık bakanı Fahrettin Koca liderliğinde toplanan Koronavirüs Bilim Kurulu'nun ardından, Bakan Koca kameralar karşısına geçti.

15 Şubat’ta, Türkiye genelinde köy yerleşim yerlerinde bulunan ilkokul düzeyindeki yaklaşık 6 bin birleştirilmiş sınıf ile Türkiye genelindeki yaklaşık 2 bin 700 anaokulunda yüz yüze eğitime başlanacak. Ancak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, dün  Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamalar kafaları yeniden karıştırdı.

Bakan Koca: Bilim kurulumuz görüşüyor

Bakan Koca: “Bilim Kurulumuz görüşüyor. Zannediyorum bu hafta bu konuyla ilgili cevap vermiş olacağız. Giderek artış olduğu, mutasyonların varlığını göstermiş durumda. Yüz yüze eğitimin risk teşkil ettiğini şimdiden söyleyebilirim.” açıklamalarında bulundu.

Bakan Selçuk: “Kısa vadede zor”

Okulların tüm kademelerde yüz yüze eğitime geçişi konusunda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise sürece ilişkin yaptığı açıklamalarda, “Kısa vadede zor” ifadesini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Temel gayretimiz ve ilkemiz, deneyimlerimizin de ışığında, kontrollü şekilde yüz yüze eğitime geçmek. Salgının seyri nedeniyle, tüm sınıfların aynı anda ve tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime geçmesi kısa vadede mümkün görünmüyor dedi.

Öğretmenler ne zaman aşılanacak?

Bakan Koca,”Yüz yüze eğitime geçecek özellikle ilk öğretim okulları için Milli Eğitim Bakanlığımızdan listeleri almış olduk. Muhtemelen Şubat ayının sonuna doğru öğretmenlerimizi de özellikle eğitim başlanacak olan sınıflar için aşılama takvimi başlamış olacak.”

“Yüz yüze eğiteme geçecek özellikle ilk öğretim okulları için Milli Eğitim Bakanlığımızdan listeleri almış olduk. Muhtemelen Şubat ayının sonuna doğru öğretmenlerimizi de özellikle eğitim başlanacak olan sınıflar için aşılama takvimi başlamış olacak.”

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu