GenelGüncel HaberlerOkullarYüksek Öğretim

YÖK’ten yüz yüze eğitim açıklaması: Üniversiteler açılıyormu?

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç: "Üniversitelerde yüz yüze eğitime ilişkin yaptığı açıklamada "Sağlık Bakanlığı'ndan gelecek görüş istikametinde gecikmeksizin gerekli kararlar alınacaktır".

YÖK Başkanı Yekta Saraç, koronavirüs salgını nedeniyle üniversitelerde uzaktan süren eğitimle ilgili olarak kişisel Twitter hesabında bir mesaj yayınladı.

Mesajda “Başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere ilgili kurumlara da hocalarımız ve öğrencilerimizin görüşlerini iletmekteyiz. Öğrencilerimizin sadece % 11’i,  öğretim elemanlarının ise sadece % 3’ü Sağlık Bakanlığı’ndan görüş alınmasını doğru bulmamaktadır. Diğer bir ifade ile Sağlık Bakanlığının görüşlerini alma politikamız, öğrencilerimiz ve öğretim elemanlarımız tarafından güçlü bir şekilde desteklenmektedir. Bilindiği üzere YÖK tarafından Sağlık Bakanlığı’na Bahar dönemindeki eğitim öğretime ilişkin görüşü sorulmuştur. Sağlık Bakanlığı’nın görüşünün bu hafta içi netleşeceğini umuyoruz. Belirsizliğin giderilmesi için bu önemlidir. Sağlık Bakanlığı’ndan gelecek görüş istikametinde gecikmeksizin gerekli kararlar alınacaktır.” ifadelerini kullandı.

Bu konuda bir anket yaptıklarını belirten Saraç, anketin sonuçlarına ilişkin ayrıntılar paylaştı.

Anket sonuçlarına ilişkin yapılan açıklamanın yamamı için tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu