Güncel HaberlerÖğretmenlerOkul ÖncesiOkullar

Tam kapanmada kreşlerle ilgili durum belirsizliğini koruyor

TRT Haber canlı yayınında eğitim gündemine dair soruları yanıtlayan Milli Eğitim bakanı Ziya Selçuk, Kovid-19 önlemleri kapsamında tüm eğitim öğretim kurumlarında 17 Mayıs 2021’e kadar sürecek uzaktan eğitim sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu ve eğitim gündemindeki soruları yanıtladı.

Tam kapanma sürecinde binlerce çalışanı ilgilendiren konulardan biri de kreşlerin kapanması. Bakan Selçuk kreşlerin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı olduğunu söyleyerek şunları kaydetti:

“Milli Eğitim Bakanlığında okul öncesi, ana sınıfı dediğimiz 5 yaş grubu var. Bizim okul öncesi eğitim kurumlarımız bu süreçte hep açıktı. Okul öncesi öğretmenlerimiz büyük bir özveri gösterdiler. Fakat bu tam kapanmada, Bilim Kurulu’nun ortaya koyduğu tavsiye ve diğer sayısal veriler, bize bu süreçte MEB bünyesindeki okulların da bir süre kapanması gerektiğini gösterdi. Biz buna uyduk. Kreşlerle ilgili Sayın Bakanımızla bir telefon görüşmesi yaptık, bir değerlendirme sürüyor. Muhtemelen yarın bir açıklama olur.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu