Güncel HaberlerOkullar

Okullar açılacak mı?

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak kabine toplantısı'nda önemli kararların alınması bekleniyor.

17 Mayıs’a kadar devam edecek kapanma süreci sonrası için hangi kararların alınacağı, yapılacak olan kabine toplantısında açıklanacak. Toplantının ana maddelerinden biri de okullarda yüz yüze eğitime verilen aranın devam edip etmeyeceği. En son 26 nisan’da yapılan toplantının ardından 11 Mayıs salı ya da 12 Mayıs çarşamba günü yeni toplantının yapılması bekleniyor. Öte yandan 19 mayıs’ın resmi tatil olması nedeniyle 18 mayıs tarihiyle birleşerek tam kapanmanın iki gün daha uzatılması da gündemde.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “17 Mayıs itibarıyla başlayacak yeni normalleşme takvimimizi önümüzdeki günlerde açıklayacağız. İlk kabine toplantımızın en önemli gündem maddelerinden biri bu olacak.” diyerek şu açıklamayı yaptı:

“İnşallah 17 Mayıs itibarıyla başlayacak yeni normalleşme takvimimizi önümüzdeki günlerde açıklayacağız. İlk kabine toplantımızın en önemli gündem maddelerinden bir tanesi de zaten bu olacak. Bu takvimde okulların açılışıyla ilgili süreç de yer alacak. Salgının şüphesiz ki inişli çıkışlı seyri bu tür konularda çok önceden kesin tarihler vermemize mani oluyor. Bakınız şu anda ciddi manada vefat sayısında düşüş var. Tabii bu aldığımız tedbirlerin netice vermeye başladığını gösteriyor. Vaka sayılarında çok ciddi düşüş var. Bu da netice almaya başladığımızı gösteriyor. Fakat gerektiğinde şartları zorlama pahasına sizleri okulunuzla buluşturmak için her türlü gayreti gösterdiğimizden emin olabilirsiniz. Zira herhalde bir gencin en büyük aşkı öğretmenidir, okulundaki arkadaşlarıdır, okuludur. Ve okullarımızla bizler gelişiyoruz. Okullarımızla geleceğe yönelik güç, kuvvet buluyoruz. Onun için derdimiz bir an önce sağlıklı bir şekilde okullarınıza kavuşmak ve tekrar derslerinize dönmek, hocalarınızla bir arada olmaktır.”


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu