Güncel HaberlerÖğretmenler

MEB’den Bilim Kaşifi çocuklara “Evde Eğitim Paketi”

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan, "Bilim Kâşifleri", e-kitap olarak meb.gov.tr adresimizdeki "Evde Eğitim Paketi" bölümünde erişime açıldı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk , salgın döneminde öğrenciler ve velileri için “Evde Eğitim Paketi” isimli eğlenceli eğitim içerikleri hazırlandığını duyurmuştu. bugün de milli eğitim resmi web sayfasından konuyla ilgili içerik kullanıma sunuldu.

Evde Eğitim Paketi” her gün farklı ve ilgi çekici kaynaklarlar sunarak çocukların bulunduğu her yerde eğlenceli bir öğrenme ortamı yaratmayı amaçlıyor. Öğrencilerin bir keşif yolculuğuna davet edildiği içeriklerde farklı alanlardan, sorular yer alıyor.

çocuklardan yanıtı önce kendi kafasında araması bekleniyor.

Çocukların merak duygusundan beslenen “Bilim Kâşifleri” adlı e-kitap çalışması, çocukların yeni sorularla yeni bilgilere ulaşmalarına rehberlik ediyor. “Her yeni içerik, yeni bir soruyla başlar ve seni yeni bir keşfe sürükler.” ifadelerine yer verilen kitapta 50 farklı içerik yer alıyor. “Yapay zekâ düşünebilir mi? Zamanda yolculuk mümkün mü? Göçmen Kuşlar Yolunu Nasıl Bulur?” gibi 50 sorunun yer aldığı yayında öğrencilerden önce yanıtı kendi kafasında araması, ardından cevabı okuyup yeni sorular sorması isteniyor. “Ne kadar çok denersen o kadar büyük kâşif olursun.” denilerek öğrendiklerini denemek ve yapmak isteyenler için deneylere yer veriliyor.  

Kitabın girişinde bilim kâşifine hitaben yazılan yazıda “Bizim verdiğimiz cevaplar aklına yatmazsa daha çok araştır. Kitaplara bak, interneti kullan, yakınlarına sor.” deniliyor. 

 Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Bilim Kâşifleri”ni “Ev ortamında geçen bugünlerde gençlerimizin ve çocuklarımızın merak duyarak, keyif alarak takip edecekleri yepyeni bir içerik daha hazırladık.” diyerek Telegram kanalından duyurmuştu.  Selçuk mesajında: “Bilim Kâşifleri” adlı e-kitap çalışmamız, öğrencilerimin farklı sorularla yeni bilgilere ulaşmalarına rehberlik edecek. Geleceğin bilim insanlarını bu uçsuz bucaksız bilgi okyanusunda unutamayacakları bir yolculuk bekliyor. 

Her biri farklı alanlardan ilginç sorularla dolu içerikte meraklı kâşiflerimiz, zaman zaman siz velilerimizi de yanlarında görmek isteyebilirler. Bu yolculuğa gençlerimiz ve çocuklarımızla birlikte sizleri de bekliyoruz.” dedi. 114 sayfadan oluşan keşif yolculuğuna meb.gov.tr adresindeki “Evde Eğitim Paketi” bölümünden ulaşılabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu