Sınavlar

LGS’de erteleme yok!

Bakan Selçuk: LGS sınavları 6 Haziran'da yapılacak. Sınav tarihinde de herhangi bir erteleme söz konusu değil.

Bu yıl 1 milyon 200 bin civarında öğrencinin katılacağı LGS tarihi yaklaştıkça, kamuoyunda, “LGS ertelenecek mi?” sorusu merakla cevap bekliyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un , dün akşam katıldığı Kanal 24’te Esra Elönü’nün sunduğu Arafta Sorular programında gündeme ilişkin sorulara yanıt vermesi bekleniyordu. Ancak Selçuk’tan, ne LGS2nin ertelenmesi/iptali ne de öğretmen atamalarına iklişkin yeni bir açıklama gelmedi.

Selçuk, salgın koşullarında eğitim süreçleri aksayan öğrencilerin ve ailelerinin LGS’nin ertelenmesiyle ilgili beklentilerine “31 Ağustos’tan beri LGS ve üniversiteye hazırlık kurslarıyla ilgili destekleme yetiştirme kursları, sınava giren her öğrencinin yüz yüze ders alabilme imkanına sahip olsun diye sürekli açık tutuldu.” şeklinde cevap verdi.

Bir kez daha Milli Eğitim Bakanı’nın ülkede yaşanan eğitim süreçlerinden bihaber olduğu görülmüş oldu. Bakan, sınava girecek öğrencilerin yalnızca özel okullarda okuyan ya da kurslara gidebilecek olanlarla sınırlı olduğunu düşünüyor olmalı ki, merkezi sınavların ertelenmesine gerek duymamakta!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu