GenelGüncel Haberlerİlk ÖğretimOrta Öğretim

Köy okulları 15 Şubat’ta açılıyor

Dün yapılan Bakanlar Kurulu toplantısı ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile 15 Şubat 'ta tüm köy okullarının açılacağı haberi duyuruldu.

Dün yapılan Bakanlar Kurulu toplantısı ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile 15 Şubat ‘ta tüm köy okullarının açılacağı haberi duyuruldu.

Kamuoyunda merakla beklenen , okulların ne zaman açılacağı sorusu, dün yapılan Bakanlar Kurulu toplantısı sonunda açıklığa kavuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamada, 15 Şubat tarihinde yalnızca köy okullarının açılacağı ancak köylerde vaka artışı görülmesi durumunda yeniden yüz yüze eğitime ara verileceği belirtildi. Erdoğan 1 Mart 2021 tarihinden itibaren 8 ve 12. sınıflar ile ilkokulların tüm kademelerinde yüz yüze eğitime geçileceğini, diğer kademelerde ise yeniden değerlendirme yapılacağını belirtti.
Daha önce yapılan açıklamalarda okulların 15 Şubat’ta yüz yüze eğitime geçilerek açılacağı duyurulmuştu.

Erdoğan yaptığı açıklamada “Köy okullarında 15 Şubat‘ta eğitim-öğretimin başlamasını kararlaştırdık. Ancak okulların açıldığı köylerde vaka artışı yaşanması halinde eğitim ve öğretime yeniden ara verilebilecek. Bunu da özellikle söylemek zorundayım. Kovid-19 her şeyden tehlikeli ve önemli. Yavrularımızın kaybına tahammülümüz olamaz.” sözlerine yer verdi.

Şimdiyse merak konusu iller ve ilçeler bazında hangi okulların açıklanacağı yönünde. Merkez köyler hangi kapsama alınacak?, Vaka sayısının yüksek olduğu köylerde eğitim devam edecek mi? konuyla ilgili haberler sayfamızda yer alacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu