Güncel HaberlerÖğretmenler

Erdoğan’dan açıklama: 20 bin yeni öğretmen ataması yapılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 bin yeni öğretmen ataması yapılacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde Ankara Valiliği Eğitim Tesisleri Toplu Açılış Töreni’nde “Öğretmen adaylarımızla bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Önümüzdeki aylarda 20 bin öğretmenin daha atamasını yapacağız.” dedi.

“Son 18 yılda hazırladığımız bütçelerde aslan payını Milli Eğitim’e ayırdık.” diyen Erdoğan,  2021’de oran 147 milyar liraya yükseldi.18 yıl önce resmi – özel dahil okul ve kurum sayımız 50 bin 872 iken bugün bu sayı 87 bin 640’a çıktı. Kadro tahsislerinde en büyük payı eğitim ve öğretime ayırıyoruz. 693 bin öğretmenin atamasını gerçekleştirdik. Öğretmen adaylarımızla bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Önümüzdeki aylarda 20 bin öğretmenin daha atamasını yapacağız. ” ifadelerinde bulundu.

Daha önce  Maliye Bakanlığı tarafından 20 bin öğretmen ataması yapılacağı haberine karşılık Türk Eğitim Sen‘den tepki gelmişti. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, “20 bin atama yapılması demek genç meslektaşımızın beklentileri ile alay etmek demektir.” diyerek tepkilerini dile getirmiş ve 60 bin öğretmenin atanması talebinde bulunmuştu.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu