Güncel HaberlerYüksek Öğretim

Erasmus+ ve ESC Projeleri tanıtımına fotoğraflarınızla katılın

Türkiye Ulusal Ajansı'ndan, Erasmus+ ve ESC Programlarının yeni dönemdeki tanıtımında yer almak isteyenlere teklif çağrısı yapıldı.

Türkiye Ulusal Ajansı  resmi internet sayfasında, “Erasmus+ ve ESC Projelerinizden Fotoğraflarınızı Bekliyoruz”, “Erasmus+ ve ESC Programlarının yeni dönemdeki tanıtımında siz de yer almak ister misiniz?” duyurusu yaptı.

“Yeni Program döneminin tanıtımını;  programların pozitif etkilerini, kişiler için kazanımlarını, kişilerde oluşturduğu etki, katkı ve değişimleri ön plana çıkaran ve sizden gelen gerçek hikâyelerle gerçekleştirmek istiyoruz…” diyen Ulusal Ajans, “Ülkemizde ve Avrupa çapında sosyal medya, basılı yayın, video gibi her türlü iletişim kanalında kullanılmak üzere “projeden önce”- “projeden sonra” etkisi uyandırabilecek ve aşağıdaki özellikleri karşılayan proje fotoğraflarınızı bize gönderin… Yeni program dönemi tanıtımlarınızdaki yeriniz alın…” ifadelerine yer verildi.

Fotoğraflarda Aranan Özellikler:

1) Projenizin yapıldığı sektörü temsil eden ve projenizle ilgili olan fotoğraflar,

2) Mümkün mertebe tek kişiye ve faaliyete odaklanan, toplantı ve grup fotoğrafları haricindeki fotoğraflar,

3) İstenilen fotoğraflar ile proje öncesi ve proje sonrasına ait pozitif bir hikâye yaratılması hedeflenmektedir. Bu doğrultuda göndermeyi düşündüğünüz fotoğrafların “yaratıcı bir konseptte, programın projeden önce ve projeden sonra”ki etkilerini göstermeye yönelik olması ve bu kapsamda fotoğraflarınızın hikâyeleştirilmeye uygun olması beklenmektedir.

4) Fotoğrafta bulunan kişiden/kişilerden KVKK kapsamında uygun izinlerin alınmış olması, fotoğrafı gönderen kurumun/kişinin sorumluluğunda olacaktır. Bu sebeple fotoğraflarla birlikte, eposta mesajınıza aşağıdaki formatta ve fotoğrafta görünen kişilerin (veya velilerinin) imzalarını taşıyan Açık Rıza Beyan Formunun da eklenmesi beklenmektedir.

5) Fotoğrafı gönderen ve fotoğraflarda görünen kişinin/kişilerin adları, kurumları/görevleri (öğrenci, gönüllü, öğretmen…gibi) ve katıldıkları projenin numarası, adının da gönderinize eklenmesi beklenmektedir. Bu sebeple Kişi ve Proje Bilgileri Formunun da doldurulması gerekmektedir. Gönderilen her fotoğraf için bu formun ayrı ayrı doldurulması beklenmektedir.

6) Fotoğraflarınızı tek tek gönderebileceğiniz gibi aşağıdaki örneklerde olduğu gibi üzerinde öncesi-sonrası” hikâyeyi gösteren çalışmayı kendiniz yaparak da iletebilirsiniz.

7) Fotoğraf özellikleri “3869 x 2579 px 300dpi” olmalıdır.

8) Birden fazla fotoğraf gönderebilirsiniz.

9)Fotoğraflarınızı program adı, il adı, kurum adı şeklinde adlandırınız ve numaralandırmanız beklenmektedir.

10) Fotoğraflarınızı iletisim@ua.gov.tr adresine gönderilebilir.

Fotoğraflar gönderilirken aşağıda verilen eklerin doldurularak maile eklenmesi zorunludur. Ekleri iletmeyen yararlanıcılarımızın fotoğrafları kullanılamayacaktır.

Ayrıntılı bilgi ve başvuru formları için tıklayınız.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu