Güncel HaberlerÖğretmenlerOkullar

Eğitim kararı bugünkü kabine toplantısında belli olacak

Bugün yapılacak olan kabine toplantısında, 1 Haziran sonrası kademeli normalleşme planı ve günlerdir kamuoyunda tartışılan ve netlik kazanması beklenen "telafi eğitimi" de gündemde.

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların 2 Temmuz’da kapanacağı bu tarihten sonra ise öğretmenlerin gönüllü katılımına göre “telafi eğitimi” yapılacağını söylemişti. Konuyla ilgili kamuoyundan farklı sesler gelmeye devam ediyor. Bir yandan yapılacağı öngörülen telafi eğitiminin içeriğine ilişkin muğlaklık öte yandan zaten süreç içinde yorulmuş, yıpranmış öğretmenlerin tepkileri kafalarda büyük soru işaretleri bırakmış durumda.

Okullların Ağustos ayında başlaması için iklim uygun değil

Son olarak Fatih Çekirge’ye açıklamalarda bulunan Bakan Ziya Selçuk, karnelerin 2 Temmuz’da verileceğini, okulların Ağustos ayında açılmasının ise iklim dolayısıyla doğru olmayacağını vurguladı.

Çekirge’nin Telafi eğitimi ne zaman başlayacak? Yüz yüze mi yoksa uzaktan mı olacak?” soruları üzerine Selçuk’un , “Bunun kararı kabine toplantısı ve sayın Cumhurbaşkanımızın takdiriyle bu hafta başı netleşecek. Tabii Sağlık Bakanlığı’nın ve diğer ilgili bakanlıkların görüşleri de var. Tek başımıza alacağımız bir karar değil.” şeklinde yanıt verdiği görüldü.

Telafi eğitimi Haziran’da başlayabilir

Peki sizin görüşünüz nedir? Milli Eğitim Bakanlığı ne düşünüyor? sorularına ise, “Biz telafi eğitiminin haziran ayı başında başlamasını ve yüz yüze olmasını istiyoruz. Çünkü burada çocukların akademik eğitimlerinin telafisinden çok, onların psikolojik ve fiziksel telafileri bizim için önemli. Akranlarıyla oynamayan, evlere kapanan çocukları özgüvenleri açısından ruhsal olarak geliştirmeliyiz. Bu da yüz yüze olur.” dedi.

Şimdi gözler kabine toplantısı sonrasında yapılacak açıklamalarda.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu