GenelGüncel Haberlerİlk ÖğretimOrta Öğretim

EBA videoları hazır

Millli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ikinci dönem kullanılacak olan eğitim videolarının hazır olduğunu belirtti.  Uzaktan  eğitim sürecinin başlamasıyla birlikte 1000 gönüllü öğretmen ve teknik ekip TRT EBA televizyonu kanalları için videolar çekmek üzere görev aldı.

Millli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ikinci dönem kullanılacak olan eğitim videolarının hazır olduğunu belirtti.  Uzaktan  eğitim sürecinin başlamasıyla birlikte 1000 gönüllü öğretmen ve teknik ekip TRT EBA televizyonu kanalları için videolar çekmek üzere görev aldı. Üç ayrı kanalda bugüne kadar toplamda 11.128 saat yayın yapıldığı belirtilen kanallarda   eğitim  yayınları halen devam ediyor.  Bugün 10 bininci videonun çekilmesiyle, öğrencilerin 2. dönem kullanacakları ders içeriklerinin hazır olduğunu belirten Selçuk,
 “112 farklı branştan 1000 gönüllü öğretmen ve teknik kadrodan oluşan büyük bir ekip, uzaktan eğitimin ana omurgası EBA televizyon kanalları için ikinci dönem ders videoları çekimlerini tamamladı. Uzaktan eğitimin başladığı ilk günden bu yana öğretmenlerin kaydettiği ders videolarının sayısı 10.000’e ulaştı. Bir videonun hazırlık sürecinin günler aldığını dile getiren Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenlerin büyük emek verdiğini belirtti. Selçuk, “Salgın nedeniyle sınıflarımızın kapısını kapatmak zorunda kaldığımız günden bu yana kendi çocukları gibi gördükleri bu ülkenin çocukları için gece gündüz ter döken tüm gönüllü meslektaşlarıma ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu