Güncel HaberlerİlkokulÖğretmenlerOkul Öncesi

Çocuklar için “ilk yardım” kitabı

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün, her çocuğun ilk yardımın önemini kavraması ve ilk yardım uygulamalarına aşinalık kazanıp öğrenmesi için hazırladığı, "İlk Yardım Okulu: Kahramanlar İş Başında" adlı kitap Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK tarafından kamuoyuyla paylaşıldı..

Milli Eğitim Bakanlığı  yönetici ve uzmanları, çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanları, çocuk ve erişkin acil tıp uzmanları, acil hemşireleri, paramedikler, ilk yardım eğitmenleri, klinik psikolog ve sosyal hizmet uzmanlarının ortak çabasının ürünü olarak ortaya çıkan “İlk Yardım Okulu: Kahramanlar İş Başında” kitabının tanıtım töreninde  Bakan Ziya Selçuk, “bu kaynak sayesinde ilk yardım eğitiminin çocukluk çağlarında başlıyor olmasının geleceğe atılan en önemli adımlardan biri olduğunu ve her yaşta herkesin yapabileceği ilk yardım içeriklerini çocuklarımızın içselleştireceğini” belirtti.

Selçuk, “Bazı durumlarda hiçbir ilk yardım uygulaması yapmadan sadece 112’yi doğru zamanda arayarak ve doğru bilgileri vererek hayat kurtarmak mümkün olabilir. Bu bakış açısıyla 6-9 yaş çocuklarımız için hikâyeler eşliğinde ‘İlk Yardım Okulu: Kahramanlar İş Başında’ kitabını hazırladık. Kitapta hem temel sağlık bilgilerine yer verdik hem de ilkokul ve okul öncesi çağındaki kahramanların başından geçen olaylarda temel ilk yardım uygulamalarını hikâyeler eşliğinde anlattık.” dedi.

Alanında bir ilk olma özelliği taşıyan ve  UNICEF’in finansal desteğiyle hazırlanan kitabın, çocuklar, öğretmenler, veliler ve kurumlar için önemli bir kaynak niteliğinde olacağı, öğrencilere ulaştırılmak için özel eğitim anaokulu, ana sınıfı ve ilkokullara gönderildiği de belirtildi.

Tek sayfa versiyonuna ulaşmak için tıklayınız 

İkili sayfa versiyonuna ulaşmak için tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu