Güncel HaberlerSınavlar

CHP, 2021 LGS soruları için soru önergesi verdi

2021 LGS sorularının bir yayınevine ait kitapçık ile paralellik gösterdiği iddiası üzerine, CHP Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık meclise soru önergesi verdi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konuya ilişkin açıklama yaparak, iddiaları reddetti.

2021 LGS sorularının bir yayınevine ait kitapçık ile paralellik gösterdiği iddiaları üzerine iddiaları reddeden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bir açıklama yaptı.

Ziya Selçuk, “Biz yıl içinde örnek soruları her ay yayınladık. Sadece 3 soru daha önce yayınladığımız sorulara benzer” dedi. Bunun dışında benzer soru olmadığını söyleyen Selçuk, “Bunu iddia eden her kimse bu iddiaları ispatlaması gerekiyor” diye konuştu.

Selçuk, ortada iddiaların olduğunu ancak ıspat olmadığını söyleyerek, “Ortada somut delil yok. Biz hiç kimseden soru almayız, kimsenin de sorusunu yayımlamayız” ifadelerini kullandı.

CHP SORU ÖNERGESİ ÖNERGESİ VERDİ

Konuyu meclise taşıyan  CHP Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, Bakan Selçuk tarafından yanıtlanması için bir soru önergesi verdi.

Karabıyık verdiği önergede şu sorulara yer verdi:

2021 LGS sorularının bir yayınevine ait kitapçık ile paralellik gösterdiği iddiaları doğru mudur?

Hangi alanlarda kaç soru bu yayınevinin kitapçığı ile paralellik göstermektedir?

2021 LGS soruları daha önce her hangi bir alanda yayımlanmış mıdır?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu