Güncel HaberlerOkullarYüksek Öğretim

Boğaziçi Üniversitesi’nde eğitimlere çevrimiçi devam edilecek

Boğaziçi Üniversitesi 2020-2021 Bahar Döneminde eğitim-öğretim faaliyetlerini çevrim içi yöntemlerle yapma kararı aldı.

Öğrenci ve hocaların rektör Melih Bulu’yu protesto etmeye devam ettikleri Boğaziçi Üniversitesi okul yönetimi, 2020-2021 Bahar Döneminde eğitimlerin  “uzaktan çevrimiçi eğitim”le devam edeceğini duyurdu.

Üniversitenin Twitter hesabından 2020-2021 Bahar Dönemiyle ilgili yapılan açıklamada, rektörlük ve yönetim organlarının, Covid-19 salgınıyla ilgili gelişmeleri ve kamu otoritesinin salgın önlemlerini takip ederek, değerlendirmelerin yapıldığı kaydedildi.

Üniversite yönetimi olarak tüm üniversite bileşenlerinin sağlığının en temel önceliklerden olduğu belirtilen açıklamada, şöyle devam edildi:

“Bu doğrultuda bugün gerçekleştirmiş olduğumuz Üniversite Senato Toplantısında alınan karara göre 2020-2021 Bahar Döneminde eğitim-öğretim faaliyetleri çevrim içi yöntemlerle devam edecektir. Kampüsün kullanımı, öğrenci yurtları ve uygulamalı derslerle ilgili diğer konular için daha önceki kararlar geçerlidir. Bu konular dahil, akademik uygulamalarla ilgili kararlarda herhangi bir değişiklik yapılması durumunda bilgilendirme ayrıca yapılacaktır. Tüm öğrencilerimiz, akademik ve idari personelimizle ailelerine sağlıklı günler dileriz.”

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu