Güncel HaberlerYüksek Öğretim

Boğaziçi Rektörü Bulu’ dan açıklama, “istifa etmiyorum”.

Boğaziçi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu, istifa tartışmalarına ilişkin, "Yıllardır hayalimdi üniversitede rektör olmak bunun için de çok çalıştım. Asla istifa etmeyi düşünmüyorum." dedi.

Boğaziçi Rektörü Melih Bulu, basına yaptığı açıklamada,”İstifa etmeyeceğim. 4 yıllık görev sürem bulunuyor. Bu süre içerisinde görevimin başında olacağım.” dedi.
“Yıllardır hayalimdi üniversitede rektör olmak bunun için de çok çalıştım. Asla istifa etmeyi düşünmüyorum. Şimdiye kadar birçok noktada birçok tecrübe kazandım. Ben bu tecrübelerimi Boğaziçi Üniversitesi’nde rektör olarak aktarma hayaliyle yaşadım çok uzun süredir. Şu anda bu noktaya geldiğim için bu hayalim gerçekleştiği için çok memnunum. Boğaziçi’nin paydaşlarıyla birlikte, mezunlarıyla, öğrencileriyle, hocalarıyla hatta etraftaki esnaflarıyla birlikte biz Boğaziçi Üniversitesi’ni çok daha iyi noktalara taşıyacağız. Boğaziçi evet bugün de çok iyi bir yerdedir. Ama gerçekten dünyanın ilk 100 üniversitesi arasına sokma hedefim var. Ve bunu yapabileceğime inanıyorum, 4 sene içerisinde. O yüzden de asla istifayı düşünmüyorum ve Boğaziçi’ni de ilk 100’e sokmak için elimden geleni yapacağım.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu