Güncel HaberlerÖğretmenlerOkullar

Bakan Selçuk, “Dünyada aşılama konusunda Türkiye’den hızlı bir seyir yok” dedi.

Bakan Selçuk, okulların yüz yüze eğitime başlamasıyla ilgili olarak, dünyadaki durumu takip ettiklerini, UNESCO tarafından hazırlanan, okulların kapalı, tatil olan, tamamen ve kısmen açık olduğu ülkelerin yer aldığı harita üzerinden örnek vererek yanıtladı.

Dünyadaki ülkelerin yüzde 80’inde okulların açık ya da kısmen açık olduğunu aktaran Selçuk, “Dünyada aşılama konusunda Türkiye’den hızlı bir seyir yok, aksine Türkiye’de hızlı bir seyir var. Diyelim ki Fransa, Hollanda 8 Şubat’ta açacak. ‘Okulları açarken öğretmenlerimiz aşılandı mı, aşılandıysa açalım.’ diye açmıyorlar. Aşılama bir süreç, okulların açılması ikinci bir süreç. Elbette bu ikisini birleştirmekle ilgili temenniler, beklentiler var. Zaten o yüzden açılacak sınıfların öğretmenlerini öncelikle şubat ayı sonuna kadar aşılama planlaması yapalım diye konuştuk.” açıklamalarında  bulunan Selçuk, “Açılacak sınıfların öğretmenleri öncelikli olacak. Geçtiğimiz perşembe günü bu öğretmenlerimizin bilgilerini Sağlık Bakanlığıyla paylaştık. Şimd

Bakan Selçuk, sağlık çalışanları ve yaşlılardan sonra ikinci grupta öncelikli olarak öğretmenlerin de olduğunu anımsatarak aşılamanın önceki karara uygun bir şekilde sürdüğünü söyledi.
Okuldaki diğer çalışanların aşılanması sürecine ilişkin soru üzerine Selçuk, okulla irtibatı olan herkesin bilgilerinin sınıflar, ilçeler ve iller seviyesinde mobil uygulama üzerinden kayıtlı olduğunu, bunların ailelerinin de mobil uygulamaya dâhil edildiğini, aşılama sürecinin de her biriyle ilgili olarak sürdürüleceğini anlattı.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu