GenelGüncel HaberlerÖğretmenlerOkul Öncesi

Aşılanamayan öğretmenlerle, okullar başka baharda mı açılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Kabine Toplantısı sona erdi. Erdoğan, kritik toplantıda 1 Haziran sonrası normalleşme kararlarını ele aldıklarını ve önümüzdeki günlerde açıklayacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tam normalleşme adımlarının konuşulduğu Kabine toplantısı sonrası açıklama yaptı. Erdoğan, “Ramazan ayı boyunca uyguladığımız kısmi ve tam kapanma sayesinde salgını yeniden büyük ölçüde kontrol altına aldık. 1 Haziran sonrasını ele aldık, önümüzdeki günlerde açıklayacağız” dedi.

Ana okulları ve kreşler açık kalacak

Mayıs ayının kalan günleriyle ilgili uygulama esaslarını İçişleri Bakanlığımız kamuoyuna duyurdu. Sokağa çıkma kısıtlamasını hafta içi saat 21.00-05.00 arasında hafta sonları ise sokağa çıkma kısıtlaması devam edeceğini belirten Erdoğan, ana okulları ve kreşlerin açılacağını, diğer öğretim kademeleriyle ilgili sürecin ise daha sonra belirleneceğini söyledi.

Öğretmenler ne zaman aşılanacak?

Okulların ne zaman açılacağı/kapanacağı gibi kamuoyunda merakla beklenen sorulara yanıt vermeyen Erdoğan’ın öğretmenlerin ne zaman aşılanacağına ilişkin açıklamalar da bulunmaması dikkat çekti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu