Güncel HaberlerÖğretmenler

Aşılanacak öğretmenler listesinde 1 milyon 259 bin çalışan var

Kendilerine sıra gelmediği mesajı ile karşılaşan öğretmenler merakla bekleyiş içinde.

Öğretmenlerin sağlık kuruluşlarında aşılarını yaptırabilecekleri haberinin ardından yurt çapında görev yapan tüm öğretmenler E-Nabız sistemi üzerinden sorgulama yapmaya başladı. Kendilerine sıra gelmediği mesajı ile karşılaşan öğretmenler merakla bekleyiş içinde.

Çorum’da öğretmenlere aşı uygulaması programına katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk,  öğretmenlerin Kovid-19 aşısının ilk dozunu sağlık kuruluşlarında aşılarını yaptırabileceklerini açıklamıştı.

Aşı tedarik sürecine bağlı olarak Sağlık Bakanlığı konuyla ilgili planlamayı yaptığına işaret eden Selçuk, şöyle devam etti: Biz kendilerine 1 milyon 259 bin okul çalışanımızın listesini geçtiğimiz haftalarda iletmiştik. Tüm vatandaşlarımız gibi e-nabızda ya da 2023’e kısa mesaj göndererek kendilerine nasıl sıra geldiği konusunda bilgi alabilirler. Daha sonra da yine istedikleri şekilde randevu sistemi oluşuyor ve oraya bağlı olarak aşılarının ilk dozunu yaptırabilecekler. İkinci doz için de aynı şekilde bir uygulama söz konusu olacak.”

“Okullarımız yüz yüze eğitime hazır”

Salgın sürecinin başından beri tüm okulların Türk Standartları Enstitüsünün belirlediği standartlara göre her türlü hazırlığını yaptığını belirten Selçuk, şunları kaydetti:

“Meslek liselerimizin, halk eğitim merkezlerimizin üretimleri sayesinde de hiçbir malzeme sıkıntısı yaşamadan temizlik malzemesi ve diğer ihtiyaçlarla ilgili malzemeler konusunda hiçbir problem yaşamaksızın rahatlıkla bu süreci (yüz yüze eğitim) yürütebiliriz. Okullarımız hazır. ‘Okulum Temiz Belgesi’ni okullarımızın tamamına yakını almış durumda.”

AA-Ankara

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu